اطلاعات عمومی در حوزه بیمه


با بیمه عمر مردن جایز نیست!

شرکت های بیمه زیر بار ریسک های بزرگ مانند پرواز های نمایشی و تمرینی و غواصی و مسابقات اتومبیلرانی نمی روند مگر آنکه طی یک الحاقیه رسمی که مهر و امضای آن شرکت را دارد و آن هم طی پرداخت حق بیمه اضافی به شما ابلاغ گردد.شنا در مناطق ممنوعه، مسافرت هوایی با بلیط شخص دیگر،حضور در مناطق جنگی،خودکشی و ... از مواردی است که از پوشش بیمه عمر شما خارج هستند.

در بیمه عمر شما چیزی نمی خرید...

جز اینکه برای خود و خانواده تان امنیت مالی و جانی سرمایه گذاری می کنید. اگر احساس می کنید برای خرید بیمه عمر هزینه می کنید پیشنهاد میکنیم از این کار منصرف شوید چون این حس غالبا شما را از ادامه کار در ماه ها و سال های بعد باز می دارد و شما هیچگاه به نتیجه اصلی این سرمایه گذاری نمی رسید.

خسارت بیمه سرنشین چه کسانی را تحت پوشش دارد؟

افرادي مانند بيمه گذار، مالك، يا راننده وسيله نقليه مقصر حادثه در صورتيكه سرنشين وسيله نقليه مذكور باشند، شخص ثالث محسوب نمي گردند و در اين موارد غرامت جاني و بدني وارد به افراد فوق از محل تعهدات سرنشين قابل جبران مي باشد. خسارت سرنشين از لحظه اي كه مصدوم پا در ركاب اتومبيل گذاشته تا لحظه اي كه از اتومبيل پياده نشده است را مشمول مي گردد.

کمتر از 5 سال ضرر است

بیمه های عمر و سرمایه گذاری حداقل بین 5 تا 6 سال طول می کشد تا به سوددهی برسد و اگر بخواهید بیمه نامه خود را در سال دوم یا سوم بازخرید نمایید ضرر هنگفتی منتظر شماست. دلیل این امر آن است که در سال های اول قسمت زیادی از پول شما صرف هزینه های بیمه ای شما می شود. اما بعد از 5 سال جدول شما شروع به سوددهی می کند.

بیمه آتش سوزی فقط برای آتش سوزی نیست!

برخلاف تصور رایج بیمه آتش سوزی علاوه بر جبران هزینه های ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار هنگام وقوع بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله؛ نشست ساختمان و رانش زمین هم هزینه ها را کاهش داده و خسارت را پرداخت می کند. فراموش نکنید پرداخت هزینه ترکیدگی لوله های آب که در هر خانه ای ممکن است اتفاق بیافتد نیز یکی از تعهدات بیمه آتش سوزی است.

فرانشیز چیست؟

فرانشیز به مبلغی از خسارت گفته میشود که به عهده بیمه گذار بوده و بیمه گر نسبت به آن تعهدی ندارد. وجود فرانشیز مراجعات بیمه گذاران را برای دریافت خسارات جزئی کاهش میدهد که با کاهش هزینه های اداری بیمه گر باعث تخفیف در حق بیمه میشود. در تصادفات رانندگی حداقل مبلغ فرانشیز 10 درصد است.
در هر لحظه و از هر طریق در دسترس هستیم